Siatkarki MKS MOSiR Kętrzyn pierwsze wśród młodziczek

2015-03-04 16:09:57(ost. akt: 2015-03-04 16:16:27)
Skład zespołu MKS MOSiR Kętrzyn: Milena Łyszczarek – kapitan, Karolina Demczuk, Aleksandra Ciesielska, Joanna Nikończuk, Julita Serwin, Dominika Molda, Weronika Kołodziej, Anna Moczarska, Kamila Pietuszyńska, Aleksandra Hryniewicka, Aleksandra Sadowniczyk

Autor zdjęcia: MKS MOSiR Kętrzyn

W minioną sobotę w województwie Warmińsko – Mazurskim odbyły się turnieje finałowe Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Nasz drużyna grała tego dnia na własnej hali – „Hali Mistrzów w Piłce Siatkowej 2014” z drużynami MUKS Omega Mrągowa i LKS Wel Lidzbarka w ramach II ligi. Oznacza to, że zwycięzca tego turnieju zajmował V miejsce na koniec sezonu w województwie.
Kętrzynianki pierwszy mecz zagrały z koleżankami z Mrągowa. Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn pokazały w tym meczu to co było ich atutem przez cały sezon, a mianowicie konsekwentną, spokojną grę do końca, do ostatniej piłki. Pierwszy i drugi set wyglądały bardzo podobnie. Mrągowianki prowadziły do 20 punktu, lecz to nasze siatkarki lepiej rozgrywały końcówki setów i wychodziły na prowadzenie, dzięki czemu wygrały oba sety do 25:23 i 26:24.
Drugi mecz odbył się pomiędzy zespołami przyjezdnymi i zakończył zwycięstwem siatkarek z Lidzbarka 2:0 (25:18, 25:16). Przegrana Mrągowianek oznaczała, że w ostatnim meczu siatkarki z Lidzbarka i Kętrzyna zagrają o zwycięstwo w całym turnieju. Pierwszy set łatwo padł łupem kętrzyńskich siatkarek i zakończył się wynikiem 25:17. Drugi set głównie dzięki mocnej zagrywce jednej z zawodniczek z Lidzbarka zakończył się przegraną siatkarek z Kętrzyna 25:12. Do decydującego seta bardziej zmotywowane wyszły miejscowe siatkarki, które chciały w ten sposób podziękować kibicom, którzy zajęli wszystkie krzesełka na trybunach. Kętrzynianki przypomniały sobie swoją grę z pierwszego seta i wygrały decydujący set 15:6, tym samym zajmując I miejsce w Turnieju Finałowym II ligi i V miejsce w województwie w kategorii Młodziczka.
Jest to ogromny sukces zespołu złożonego z uczennic Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Dziewczęta z tego gimnazjum uczestniczą w programie Siatkarskie Ośrodki Szkolne, dzięki któremu możliwy był tak dobry występ i reprezentowanie naszego miasto na siatkarskich parkietach w województwie. Był to pierwszy sezon tej drużyny w lidze, dziewczęta zaczynały swoje zmagania od ostatniego miejsca w lidze, ale dzięki ciężkiej pracy, godzinom spędzonym na sali mogły zakończyć ten sezon z tak dobrym wynikiem. Zawodniczki S.O.S. Kętrzyn trenują 16 godzin tygodniowo, uczestnicząc w zajęciach stabilizacyjnych, prewencji, w zajęciach na siłowni i oczywiście szkoląc na sali technikę i taktykę.
Dziękujemy bardzo kibicom i sympatykom zespołu MKS MOSiR Kętrzyn za doping, za wsparcie i obiecujemy dalszą, ciężką pracę, która przygotuje nas do kolejnego sezonu.