Zimowe ferie 2015, czyli turniej siatkówki w Wilkowie

2015-02-10 11:01:30(ost. akt: 2015-02-10 11:33:41)

Autor zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Wilkowie

W czasie ferii w Zespole Szkół w Wilkowie zorganizowano turniej piłki siatkowej pod nazwą „Zimowe ferie 2015”. Zawody organizowane były głównie z myślą o miejscowej młodzieży i mieszkańcach, ale udział wzięły w nich również drużyny mieszane z Lembruku i Biedaszkek Małych.
W turnieju wystąpiło pięć zespołów, w których zgodnie z regulaminem musiały grać na boisku minimum 3 kobiety. Wilkowo reprezentowały drużyny Młodziczek, Juniorek i Rodziców. Ogółem w zawodach zaprezentowało się ponad 40 osób w różnym wieku. Zmagania toczyły się w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 20 pkt
i w trzecim decydującym do 15 pkt.

Wszystkie mecze miały swoją historię, ale najciekawszy i najbardziej emocjonujący okazał się ostatni mecz pomiędzy zespołem Wilkowo–Juniorki a drużyną z Lembruka. Wynik tego meczu decydował o podziale miejsc 1-3. Emocje dozowane były stopniowo. Pierwszą rozgrywkę wygrało Wilkowo, jednak drugi set trwający ponad 40 minut zakończył się wynikiem 30:28 dla Lembruka. W tym momencie zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie drużyna... Wilkowo-Młodziczki. W trzecim secie, który był nie mniej emocjonujący od poprzedniego, ostatecznie wygrał Lembruk i to właśnie ta drużyna awansowała na drugie miejsce.