Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

WOŚP zagra w powiecie

2015-01-09 07:41:14 (ost. akt: 2015-01-09 09:28:47)
Ukryta Strona Miasta podczas 23. finału WOŚP zagra w Bartoszycach i w Reszlu.

Ukryta Strona Miasta podczas 23. finału WOŚP zagra w Bartoszycach i w Reszlu.

Autor zdjęcia: Organizator

W tym roku, po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Kętrzyn nie zorganizował własnego sztabu. Nie oznacza to jednak, że Orkiestra w powiecie nie zagra. Imprezy związane z WOŚP odbędą się w Srokowie i w Reszlu.

Srokowo:
W Srokowie sztab dowodzony przez panią Michalinę Lis będzie działał już od południa. Na uczestników akcji czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich przejażdżka Sztabowozem, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz sprzętu strażackiego. Nie zabraknie dla nikogo ciepłego posiłku, kawy i herbaty, a na scenie Sali Widowiskowej GOK w Srokowie pojawią się m.in. zespoły Stashka i Blue Station, zumba w wykonaniu Karola Tomczaka, kętrzyńskie morsy, grupa taneczna Młode Wilki z Kętrzyna, a około 18.00 imprezę zwieńczy „Światełko do nieba”.

Plan imprezy, która odbędzie się w Sali Widowiskowej GOK Srokowo:
13.00 - STASHKA
14.30 - Zumba Karol Tomczak
15.00 - Morsy z Kętrzyna
15.20 - GOK Srokowo
16.00 - Licytacje - m.in. przejażdżka podnośnikiem SH-23 Straży Pożarnej w Kętrzynie, karmik dla ptaków wraz z karmą od Nadleśnictwa Srokowo, gadżety WOŚP - koszulki, kalendarze
16.30 - Pokaz Break Dance Młode Wilki Kętrzyn
17.00- BLUES STATION
18.00 - Światełko do nieba - lampiony szczęścia
Zbiórka odbędzie się przy kościele w Srokowie w godz. 9.00-12.00, później w godz. 13.00-18.00 na Placu Rynkowym i Sali Widowiskowej GOK w Srokowie.

Reszel:
Reszel nie ma swojego sztabu, jednak wolontariusze dołączyli do sztabu w Biskupcu. Nieformalnie reszelski MOK zacznie akcję informacyjną związaną z WOŚP już w sobotę w ramach V Świątecznego Przeglądu Artystycznego. Podczas przeglądu będzie można usłyszeć zarówno kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu reszelskich solistów i zespołów śpiewaczych, jak również informacje o planach reszelskiej Orkiestry. W niedzielę w godzinach 9-12 odbędzie się zbiórka pieniążków, natomiast o 18.00 w barze Zacisze zagrają: duet Marlena Szypulska i Wojciech Ratkiewicz oraz reszelsko-kętrzyńska Ukryta Strona Miasta.

Korsze:
Gmina Korsze także ma swój sztab orkiestrowy, jednak tam nie odbywają się imprezy towarzyszące. W ramach działań sztabu dowodzonego przez Andrzeja Bukiejkę w godzinach 9-15 na ulicach Korsz, Kętrzyna oraz Drogosz pojawią się za to kwestujący wolontariusze.

MS

Więcej na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś w Gazecie w Kętrzynie.Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PO pozdrawia kierowców: #1636065 | 89.229.*.* 15 sty 2015 22:43

  (P)osłowie Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt nowelizacji prawa drogowego, który przewiduje drastyczny wzrost mandatów zbyt szybką jazdę samochodem. Kary mają być wyjątkowo dotkliwe dla kierowców, którzy przekraczają prędkość w terenie zabudowanym. Teraz stawki mandatów za określone wykroczenia są czytelne dla każdego. Po zmianach podstawą do wyliczenia mandatu ma być… wysokość średniej pensji oszacowanej przez GUS. Przekroczenie prędkości o 50 km/h może skończyć się mandatem w wysokości 20 proc. średniej pensji, co oznacza konieczność zapłacenia 730 zł. Dla porównania - obecnie taryfikator przewiduje 500 zł jako najwyższy mandat. Jeszcze surowsze mandaty otrzymają kierowcy, którzy przekroczą prędkość w terenie zabudowanym - nawet 1460 zł (40 proc.). Natomiast kierowcy, którzy mają na koncie cztery i więcej podobnych wykroczeń w danym roku, mandat wzrósłby o 50 proc., co w przypadku terenu zabudowanego oznacza aż 2190 zł. Według nowych przepisów przekroczenia prędkości ujawnione przez fotoradary będą teaz ścigane w postępowaniu administracyjnym. Witajcie w „drugiej Irlandii” rządzonej przez liberalną partię. Ciekawe, w imię których założeń ideologii liberalnej Platforma Obywatelska przystępuje do kolejnej krucjaty przeciwko kierowcom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. List od wyborcy PO: #1636052 | 89.229.*.* 15 sty 2015 22:38

  Mam 42 lata.Pracuję i dobrze zarabiam,na rękę mam 1125 zł miesięcznie.Jest mi dobrze.Umowę mam na 3 miesiące,ale szef powiedział,że jak będę pracował PO 12 godzin dziennie,to mi ją przedłuży.Nawet trochę pieniędzy odłożę,bo odżywiam się karmą dla psów(wychodzi najtaniej).Odkładam kasę,bo chcę sobie kupić taki zegarek jak ma pan Nowak.Trochę choruję,ale nie wiem co mi jest,bo do specjalisty zarejestrowałem się dopiero na 2025 rok.Wtedy się dowiem.Nie przejmuję się swą chorobą,bo przecież pan Tusk zapewniał,że będę pracował do 67 lat.Czytam codziennie Gazetę Wyborczą i oglądam TVN i stąd wiem,że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę.Popieram PO,bo przeczytałem w GW,że jak przyjdzie PiS,to moja sytuacja będzie o wiele gorsza i dlatego na kaczorów nie zagłosuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A,to o to chodzi? #1635987 | 89.229.*.* 15 sty 2015 21:55

  Moim głównym celem jest zatrzymanie PiS‑u w drodze do władzy – credo funkcjonowania partii rządzącej wyjawiła Ewa Kopacz w ostatnim wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Polityka”. Była to swoją drogą jedyna konkretna wypowiedź pani premier. Resztę zdominowały banały o europejskim kursie PO, walce z podziałami i o spokój w Polsce, który ma być głównym – oprócz walki z opozycją – celem władzy. Można oczywiście wzruszyć ramionami na wieść, że kolejny raz jeden z najważniejszych przedstawicieli państwa posługuje się nowomową i tak jak poprzednik – choć w mniej przekonującym stylu – odwołuje się do najniższych emocji partyjnego elektoratu. Mówimy jednak o premier rządzącej w kraju, którego znaczenie jest niesłychanie ważne w obliczu wojny na Ukrainie i kryzysu strukturalnego Unii Europejskiej. I tak w obliczu tylu ważnych wydarzeń, zamiast konkretnej wizji naprawy państwa, wzmocnienia roli Polski na arenie międzynarodowej czy przedstawienia planów reform, Kopacz przyznaje: nic nie potrafię, poza straszeniem PiS‑em! Czy wreszcie wyjdziemy z amoku, w którym partia rządząca udaje jednocześnie formację opozycyjną?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mocne słowa: #1634344 | 89.228.*.* 14 sty 2015 18:02

  Cywilizacja nie umiera inaczej, jak tylko od trucizny, która wylewa się z jej własnych wnętrzności. Gnicie jednej cywilizacji stanowi nawóz pod inną, tą która jest bardziej żywotna – bardziej wypełniona ideami. Pokarmem cywilizacji nie są bowiem gospodarcze sukcesy, nie jest handel, ani system władzy – jej pożywieniem są owocujące idee, które potrafią napędzać miliony ludzi do bezinteresownego wysiłku. Miarą siły cywilizacji jest liczba ludzi platonicznie oddanych walce o jej rozszerzenie i tryumf. Arnold Toynbee – wielki admirator Feliksa Konecznego – napisał kiedyś: ”Cywilizacje nie gina z cudzej, ale z własnej ręki”. Pat Buchanan trafnie spostrzega przy tym, że kiedy umiera wiara, umiera i kultura, a jak umiera kultura obumiera cywilizacja, na końcu tej drogi obumierania giną ludzie. W całej tej - filozoficznie napuszonej i nieco przydługiej tyradzie - chodzi mi o to, aby zwrócić Waszą uwagę na fakt, że Europa hoduje w swoim łonie ….robaki. Jakie bowiem idee przyświecają dziś tym wszystkim gardłaczom perrorującym o homopolityce, gender, czy po prostu kryjącym się za bezdennie pustymi sloganami o dobrach płynących z uprawiania demokracji? Tyle, że dzisiejsze „uprawianie demokracji” podobne jest do praktyki uprawiania nierządu. Z tą jednak drobną różnicą, że prostytucja jest o niebo uczciwsza i niesie w sobie prostą wymianę: ktoś daje ciała, w zamian za to, że ktoś inny płaci za to wynegocjowaną stawkę. Tymczasem w dzisiejszej Europie wiele mówi się o demokracji, jest ona rozumiana jednak jako skuteczna metoda tumanienia europejskich plemion w imię niekontrolowanych rządów zdegenerowanej i pozbawionej jakichkolwiek zasad europejskiej biurokracji. Eurobiurokraci nie maja narodowości, są oni jedynie członkami kasty konsumującej co się da i gdzie się da i za ile się da. Strzelanina w Paryżu jest smutniejsza niż się Wam wydaje, a jeszcze smutniejszy, bardziej pusty i wybebeszony z wszelkich głębszych przesłań był ten marsz środkiem Paryża, masz który wyglądał jak marsz zombies. Obok siebie szli ludzie prezentujący jedynie pustkę. Z kim oni się solidaryzowali, kogo popierali? Samych siebie...a może wyimaginowane „prawa człowieka”, jakiś pusty „humanizm”, który stoi w sprzeczności z religią i Bogiem? CD poniżej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. z #1633758 | 89.229.*.* 14 sty 2015 07:42

   W TV Ketrzyn przekonałem sie,że dobre słowo o Orkiestrze jest.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (48)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages