Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W świąteczny weekend komendy policji przeżywały oblężenie. Blisko tysiąc osób sprawdziło swoją trzeźwość

2014-12-29 13:31:54 (ost. akt: 2014-12-29 15:00:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Długi świąteczny weekend już za nami. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach regionu. W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia odnotowano blisko o połowę mniej pijanych kierowców.

W tym roku Policja zatrzymała 33 nietrzeźwych za kierownicą, to wciąż o 33 za dużo. Jednak jest i pozytywna informacja. Przez okres świąteczny jednostki policji na Warmii i mazurach przeżywały prawdziwe oblężenie. Około 1000 osób przyszło do komend, aby sprawdzić czy mogą wsiąść za kierownicę.

O tym, jak ważna jest bezwzględna trzeźwość za kierownicą wiadomo nie od dziś. Policjanci prowadzą wiele inicjatyw skierowanych do kierowców, pasażerów oraz innych uczestników ruchu, by uświadomić jak dramatyczne w skutkach może być prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Przypominają o możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości w każdej komendzie.

- Zawsze gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możemy podejść na policję, sprawdzić, to trwa tylko chwilę- mówi mł. asp. Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie

Świadomość społeczna rośnie – ten dobry trend jest zauważalny. Coraz częściej policjanci otrzymują sygnały o nietrzeźwych kierowcach od innych uczestników ruchu, coraz więcej osób korzysta też z możliwości skontrolowania stanu trzeźwości na komendzie.

Tak było także podczas świątecznych dni - jednostki Policji na Warmii i Mazurach przeżywały prawdziwe oblężenie.

- Wymieniamy tylko baterie, już od samego rana bardzo dużo ludzi przychodzi, żeby sprawdzić stan trzeźwości - mówił oficer dyżurny jednej z komend powiatowych drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

Podobnie było w całym regionie. W sumie swoja trzeźwość skontrolowało około 1000 osób. Najwięcej osób badało się w drugi dzień Świąt i w minioną sobotę. Taki fakt cieszy - w przypadku wątpliwości każdy kierowca powinien sprawdzić swój stan. Pamiętać należy, że policjanci dysponują sprzętem, dzięki któremu takie sprawdzenie trwa kilka sekund, a jego wynik jest miarodajny, natomiast wiele dostępnych na rynku mierników stanu trzeźwości może przekłamywać wynik. Ponadto – dobre samopoczucie „ dzień po” nie jest żadną gwarancją trzeźwości.

Konsekwencje swojego zachowania poniesie nastoletni kierowca, który w pierwszy dzień Świąt o godz. 9.00 przyszedł do komendy w Bartoszycach sprawdzić swój stan trzeźwości. Po dmuchnięciu w alkoblow okazało się, że mężczyzna nie mógł jeszcze prowadzić auta. Jednak po godzinie od wizyty w jednostce policji, na ul. Warszawskiej w Bartoszycach patrol ruchu drogowego zatrzymał go za kierownicą vw golfa. 18-letni Jacek P. miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, które ten miał od pół roku. Teraz nastolatek odpowie za wykroczenie.

KWP Olsztyn

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages