Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pani Jesień odwiedziła cudzoziemców

2014-10-27 21:36:41 (ost. akt: 2014-10-27 13:40:42)

Strażacy oraz "Pani Jesień" odwiedzili dzieci z kętrzyńskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie opowiedzieli cudzoziemcom o swojej codziennej pracy. O tym jak ratują życie ludziom oraz pomagają zwierzętom.

W trakcie spotkania wywiązała się żywiołowa dyskusja, bo okazało się, że polscy strażacy mają dużo szersze kompetencje niż służby w państwach pochodzenia cudzoziemców. Goście przeprowadzili również zajęcia praktyczne z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zaprezentowali zasady ewakuacji.

Przypomniano metody udzielania pierwszej pomocy oraz sposoby bezpiecznego transportu rannych. Atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia od środka bojowego wozu strażackiego z pełnym wyposażeniem.

Dzieci za szkolenie odwdzięczyły się strażakom własnoręcznie wykonanymi laurkami, a także obiecały podczas zajęć plastycznych narysować rysunki na temat pracy służby pożarniczej i przekazać je do Komendy PPSP w Kętrzynie.

W ramach zajęć plastycznych, podopieczni Sekcji Edukacyjno-Wychowawczej kętrzyńskiego ośrodka dla cudzoziemców, przygotowali wystawę tematyczną poświęconą jesieni. Młodzi artyści zaprezentowali wykonane techniką mieszaną z wykorzystaniem darów jesieni przepiękne prace.

Na wystawie można było obejrzeć sympatyczne dyniowe potwory, śliczne księżniczki i niezwykłych giermków. Nie brakowało również różnych fantazyjnych stworków oraz kompozycji florystycznych pory jesiennej.

Straż GranicznaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages