Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mazurka z Koczarek w Pałacu Prezydenckim

2014-10-23 22:45:44 (ost. akt: 2014-10-24 11:25:47)

Nasza lokalna społeczniczka Agnieszka Roszig z Koczarek miała zaszczyt gościć w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania z Parą Prezydencką.

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie pary prezydenckiej z aktywnymi społecznie kobietami. W spotkaniu uczestniczyło 200 pań z całej Polski, angażujących się w życie społeczne i obywatelskie

Jedną z nich była Agnieszka Roszig, prezes Stowarzyszenia „Mazurska Kosaczewina”z Koczarek koło Kętrzyna. Ubrana w opdświętny strój mazurski wyróżniała się wśród innych uczestniczek spotkania. Strój spodobał się także Annie Komorowskiej.

- Patrzę na działania Pań przede wszystkim jako na element zwiększający szanse na aktywizację obywatelską Polek i Polaków. W tym obszarze wiele udało się zrobić, ale jeszcze wiele jest do zrobienia – ocenił Bronisław Komorowski. - Rośnie poziom uczestnictwa kobiet w życiu publicznym, coraz więcej kobiet decyduje się na kandydowanie w wyborach, choć wiele jest jeszcze do zrobienia – mówił.

Prezydent wskazał, że rośnie liczba kobiet, które decydują się na kandydowanie w wyborach. Przytoczył dane, z których wynika, że w 1990 roku wśród kandydatów w wyborach samorządowych było 15% kobiet, w 1994 r. - 18%, w 1998 r. – 21%, a w 2010 r. – już ponad 30%.

- Dziękuję wszystkim paniom, które decydują się na kandydowanie w wyborach samorządowych i każdych innych. Życzę jak najlepiej. Każdy sukces pań, z różnych formacji politycznych i niepolitycznych będzie elementem zwiększającym intensywność obywatelskich zaangażowań w Polsce – zaznaczył.

– Dołączam się do życzeń, aby paniom powiódł się start w wyborach, i żeby Panie mogły jak najlepiej, jak najskuteczniej działać i mieć z tego ogromną satysfakcję – powiedziała Pierwsza Dama.

Wypowiedzi ze spotkania zaczerpnięto z oficjalnej strony Prezydenta RP: www.prezydent.pl zaś zdjęcia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP oraz ze strony Kongres Kobiet o adresach:
http://foto.kprp.pl/do_pobrania/0440_20141016_kandydatki_do_wyborow/
http://kongreskobiet.pl/pl-PL/album/galeria/akcje,_inicjatywy,_wydarzenia/kobiety_zdobywaja_palac_prezydenckiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StowarzyszenieMazurskaKosaczewin

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jadzia #1535353 | 89.229.*.* 6 lis 2014 14:33

  A to wcale nie było spotkanie z kobietami aktywnymi społecznie, tylko startującymi w najbliższych wyborach.A strój pierwsza klasa, wyjątkowy i bardzo zwracający uwagę...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Obserwator #1520712 | 79.163.*.* 25 paź 2014 17:09

  Na zdjęciu widnieje także przedstawicielka z gminy Korsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. asia #1519291 | 178.36.*.* 24 paź 2014 10:54

  Pięknie! Gratuluję

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages