środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Spotkania edukacyjne gimnazjalistów z policjantami

2014-10-20 14:24:56 (ost. akt: 2014-10-20 14:29:44)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Okres dorastania to bardzo ważny czas w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie często nieświadomie wchodzą wtedy po raz pierwszy w konflikt z prawem. Niejednokrotnie jest to wynikiem nieznajomości przepisów obowiązujących w naszym kraju. .

Żeby ustrzec młodzież przed takimi przykrymi doświadczeniami, kętrzyńscy policjanci organizują liczne spotkania edukacyjne mające na celu uświadomienie jej zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół Podstawowych w Mołtajnach oraz Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie

O tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć wie prawie każdy. Dlatego kętrzyńscy policjanci systematycznie prowadzą spotkania szczególnie z uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół Podstawowych w Mołtajnach oraz Gimnazjum nr.2 w Kętrzynie. Podczas spotkania informowali i uczulali młodych ludzi na to, z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się, gdy wejdą w konflikt z prawem. Policjanci omówili przypadki konkretnych zachowań świadczących o poważnych przestępstwach, jak rozbój, wymuszenie rozbójnicze, bójka, pobicie czy groźba karalna również ta kierowana za pośrednictwem portali społecznościowych i telefonu komórkowego. Mówiono o statusie prawnym nauczyciela, jako funkcjonariusza publicznego. Sporo uwagi poświęcono uzależnieniom od używek w świetle odpowiedzialności karnej, jak i konsekwencji życiowych, w przyszłym dorosłym życiu. Policjanci podkreślali, że bohaterem jest ten, który w trosce o swoje zdrowie i życie potrafi powiedzieć „nie” nawet, gdy większość mówi „tak”. Na koniec spotkania funkcjonariusze poinformowali młodzież o zmianach w przepisach dotyczących obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

przekaza: KWP Olsztyn

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages