Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dni ubezpieczonego w ZUS

2014-10-06 14:03:53 (ost. akt: 2014-10-06 14:07:57)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w Oddziale ZUS w Olsztynie oraz podległych mu placówkach w dniach 6-10 października.

Akcja kierowana jest do największej grupy klientów ZUS – ubezpieczonych. Motywem przewodnim Dni Ubezpieczonego jest subkonto (w ramach indywidualnego konta ubezpieczonego), na które trafia część składki przekazywanej do OFE lub całość w przypadku osób, które nie będą w przyszłości członkami OFE.

Zapraszamy do odwiedzenia Oddziału ZUS w Olsztynie oraz podległych mu Inspektoratów i Biur Terenowych. Przy specjalnie wydzielonych stanowiskach będzie można zasięgnąć porad specjalistów ZUS, które skierowane są do pracowników, zleceniobiorców, niań, pracujących za granicą, prowadzących firmy za granicą, jak również osób delegowanych do któregoś z krajów UE. O swoich uprawnieniach dowiedzą się również osoby przebywające na urlopie wychowawczym oraz chcący rozpocząć karierę zawodową. Przy okazji będzie można założyć osobiste konto na PUE i na bieżąco kontrolować stan swoich składek.

Chcielibyśmy, aby nasi klienci wiedzieli po co płacą składki na ubezpieczenia społeczne i jakie daje to zabezpieczenie. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniem, które szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia. Wiele osób pracujących na umowach zlecenia czy umowach o dzieło nie wie dokładnie, jakie składki pracodawca jest zobowiązany za nie odprowadzać. Część ubezpieczonych nie zna zasad, gromadzenia składek emerytalnych i na czym polega ich waloryzacja. Uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą od naszej wiedzy o warunkach do ich przyznania, dlatego jest ona tak ważna już teraz.

Specjalnie na „Dni Ubezpieczonego” przygotowane zostały materiały informacyjne, ulotki oraz poradniki z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami.
Dla osób chcących zgłębić tajniki ubezpieczeń społecznych olsztyński Oddział przygotował szkolenia:
- 7 października w godz. od 9.00 do 11.00 - Obsługa programu PŁATNIK,
- 10 października w godz. od 9.00 do 10.30 - Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym. Konto ubezpieczonego.

Zgłoszenia przyjmowane są po numerem telefonu 89 521 21 88.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno na „Dni Ubezpieczonego” jak i w każdym innym dniu roku!


Barbara Piotrowska
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Olsztynie

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 3 #1503024 | 89.229.*.* 8 paź 2014 22:01

  3w3

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 2 #1503019 | 89.229.*.* 8 paź 2014 21:56

  232

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages