Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Kłopoty bogactwa, czy wymiana?

2014-09-26 12:48:45 (ost. akt: 2014-09-26 12:55:52)
Znaki drogowe na trasie Kętrzyn - Węgorzewo

Znaki drogowe na trasie Kętrzyn - Węgorzewo

Autor zdjęcia: Czytelnik

Nic nie umknie uwadze naszych Czytelników. Zauważają nawet najdrobniejsze zmiany lub ich brak. Nie raz już byliśmy informowani o śmieciach w miejscach w których być nie powinny, o latarniach za krótko lub za długo świecących, czy też tej stojącej na środku przystanku. W miarę możliwości zajmujemy się każdą sprawą i staramy się ją wyjaśnić.

Kierowcy podróżujący na trasie Kętrzyn – Srokowo może zdziwić lub nawet rozproszyć widok znaków drogowych. Nie chodzi o to, że są jakieś dziwne – ale ustawione w odległości kilkunastu metrów od siebie – po dwa jednakowe znaki. Daje więc do myślenia – czy to jest tak ważna informacja, że trzeba ją za chwilę powtórzyć, żeby kierowcy nie przegapili? A może mają jakieś inne zastosowanie? Nasz spostrzegawczy Czytelnik uważa, że ktoś ma za dużo pieniędzy i stąd te dodatkowe znaki. - Gdzie tu oszczędność? – pyta nasz i prosi o poruszenie tej sprawy na naszych łamach.

Wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji zajął się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Zgodnie z warunkami kontraktu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 650 na odcinku Srokowo – Stara Różanka i drogi wojewódzkiej nr 591 na odcinku Stara Różanka – Kętrzyn wraz z ulicami Bałtycka i Traugutta w Kętrzynie” wykonawca jest zobowiązany do wymiany całego dotychczasowego oznakowania pionowego, które nie spełnia m. in. parametrów odblaskowości (nie są spełnione wymogi związane z odpowiednią widocznością w nocy) – wyjaśnia dyrektor Waldemar Królikowski. - Wykonawca systematycznie dokonuje wymiany, starając się jednocześnie na bieżąco usuwać stare oznakowanie, aby nie dochodziło do przedstawionej sytuacji. Materiały z rozbiórki będą poddane renowacji i zostaną powtórnie wykorzystane przez ZDW.

Tak więc na razie stoją przy drodze na jednej nodze: jeden z odblaskiem, a drugi bez. Jak długo tak będą stać? Na pewno nie dłużej niż do zakończenia prac na trasie. Chętne oraz ciekawe osoby zachęcamy do sprawdzenia w porze nocnej, który znak jest z odblaskiem – czyli nowy oraz, czy wszystkie znaki na tejże drodze spełniają już wymogi odblaskowości. Może za jakiś czas „rozmnożą się” pozostałe znaki? Mamy nadzieję, że nie rozproszy to kierowców, tylko poprawi jazdę w porze nocnej.

Joanna Borkowska
j.borkowska@gazetaolsztynska.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. och! #1497758 | 83.25.*.* 1 paź 2014 20:47

  chyba widzę dwie nogi??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #1495526 | 83.9.*.* 28 wrz 2014 19:27

  Najpierw to zróbcie drogi wkońcu a nie, tylko wstyd dla Uni. Bez przesady żeby były takie drogi,co z tego że połatacie jak kasza się robi po 3 miesiącach,pobocza nie zebrane,poprostu przesada. Tak naprawde zajmijcie się drogami powiatowymi wreszcie kierunek Podławki,Kiemławki,Kąpławki,Drogosze ,Barciany,Winda w kierunku Kiemławek to jest masakra które zagrażają drogi bezpieczeństwu ruchu drogowego,nawet ograniczenia nic nie dają.Może wkońcu radni przejrzą się na własne oczy jak dojdzie do ludzkiej tragedii,i dlatego zwracam się o naprawe dróg powiatowych które nadmieniłem konkretnie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. @kos #1494868 | 178.235.*.* 27 wrz 2014 19:43

  A co, produkujesz ten chłam i szukasz rynku zbytu???

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kos #1494848 | 89.65.*.* 27 wrz 2014 19:19

  A kiedy firma remontująca drogę 650 pomyśli o ekranach dzwiękochłonnych i o barierkach ochronnych pr zy skarpach ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Konsek #1494305 | 89.229.*.* 26 wrz 2014 19:55

   No bez przesady. Niech Pani redaktor nie pompuje balona, bo ten szybko pęknie. Po co podnosić larum o tak błahe rzeczy? Rozumiem, żeby znaki były sprzeczne , kolidujące ze sobą. Spokojna Pani roztrzepana. Skończą się wszystkie prace modernizacyjne i znak też zniknie. Proszę lepiej zająć się nonsensami, jak stosunkowo często w dzień palą się latarnie w Kętrzynie i kalkulacja ile to kosztuje statystycznego mieszkańca miasta.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages