środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Naukę matematyki zaczął od promili

2014-09-16 11:41:23 (ost. akt: 2014-09-16 11:42:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Kętrzyńscy policjanci interweniowali w jednym z miejscowych gimnazjów, po tym jak pedagog poinformował, że jeden z uczniów jest pijany. Jak się okazało, 14-latek przyszedł na zajęcia z matematyki mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj ok. godz. 11.45. kętrzyńscy policjanci zostali poinformowani o tym, że uczeń jednego z gimnazjum na terenie miasta przyszedł do szkoły pod wpływem alkoholu. Na miejscu pedagog szkolna poinformowała funkcjonariuszy, że podczas trwania zajęć lekcyjnych z matematyki nauczycielka zwróciła uwagę na dziwne zachowanie ucznia. W trakcie rozmowy poczuła od niego alkohol.

Do szkoły zostali wezwani rodzice ucznia, w obecności których funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości chłopca. Przeprowadzone badanie wykazało u 14-latka blisko pół promila alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, skąd uczeń miał alkohol. Zgodnie z kodeksem karnym za rozpijanie małoletnich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi sprzedawcy, który sprzeda alkohol osobie niepełnoletniej grozi kara grzywny. Właściciel sklepu może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Natomiast zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich. KWP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. x #1486830 | 83.9.*.* 17 wrz 2014 15:33

  LECHA ciągnęli ...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Konsek #1486262 | 89.229.*.* 16 wrz 2014 20:13

   Bezstresowe wychowanie i nauka, którą wyniósł z domu nie poszła w las.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages