Znamy mistrza Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kętrzyńskiego

2014-08-22 12:47:50(ost. akt: 2014-08-22 12:59:05)

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

To już koniec Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej. W sumie strzeliliśmy 159 bramek. Puchar Starosty Kętrzyńskiego powędrował do "Ursusów".
Mecz o 3 miejsce
Chrupek Team – Orlik P. (4:3)
Chrupek Team (Swacha Łukasz – 3, Sękielewski Damian – 1)
Orlik P (Pusio Michał – 2, Cichecki Damian – 1)

Ten mecz był jak walka bokserska, w której brali udział zawodnicy wagi ciężkiej. Chrupek Team musiał udowodnić, że przegrany mecz półfinałowy to był „wypadek przy pracy”. Orlik P. miał niedosyt przegrywając swój półfinał i miał wielką ochotę na medal. W pierwszej rundzie „mocny sierpowy” wyprowadził zawodnik Chrupków, Łukasz Swacha, który otworzył wynik meczu. Następnie skontrował zawodnik Orlika P, Damian Cichecki i było już 1:1.

Kolejny szybki cios wyprowadził Chrupek Team. Po raz drugi, Łukasz Swacha wpisał się na listę strzelców. Przed końcowym „gongiem” prawy sierpowy w wykonaniu Orlika P doszedł celu. Michał Pusio przepięknym strzałem z rzutu wolnego (z około 20 metrów), umieścił futbolówkę w okienku bramki przeciwnika.

W drugiej połowie kolejnym strzałem z daleka popisał się Michał Pusio. Mocna, wysoko szybująca piłka zaskoczyła zasłoniętego bramkarza Chrupków, który w zamieszaniu podbramkowym wpuściła piłkę między nogami. Zapachniało sensacją. Orlik P wyszedł na prowadzenia. Jednak do końca spotkania zostało jeszcze 15 minut. W tym czasie Chrupki zagrali koncertowo.

W obronie rządził Dawid Szymański, który skutecznie przerywał ataki Orlikowców. A na listę strzelców wpisał się Damian Sękielewski, który po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce Orlikowców. Gdy wszyscy pomału myśleli o karnych, swoją dynamikę i dobry strzał pokazał Łukasz Swacha. Pięknym strzałem pokonał bramkarza Orlika P i Chrupki wyszli na prowadzenie.

Mimo starań Orlikowców, Chrupki już do końca meczu grali mądrą piłkę i nie dali zagrozić swojej bramce. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem zespołu - Chrupek Team, który w ten sposób udowodnił, że jest młodą i mocną drużyną, która może wygrać z każdym. Orlikowcy muszą zadowolić się czwartym miejscem, ale pokazali charakter i że potrafią grać w piłkę. Dziękujemy obydwu zespołom i gratulujemy dobrej gry.

Mecz o 1 miejsce
Żołnierze Wygnani – Ursusy (1:3)
Żołnierze Wygnani (Kudraj Mateusz – 1)
Ursusy (Dwulat Marcin – 2, Awtuch Damian – 1)

Zarówno Żołnierze jak i Ursusy wygrały swoje mecze półfinałowe, chociaż nie byli stawiani w roli faworytów. Sięgnąć po złoto miała ta drużyna, która pokaże więcej zimnej krwi i będzie bardziej skuteczna tego dnia. Pierwszą bramkę finału po pięknej kontrze zdobył Marcin Dwulat.

Żołnierze nie wpadli jednak w panikę. Po strzale Mateusza Kudraja piłka zmierzała w stronę bramki Ursusów. Gdy Żołnierze wznosili już ręce w górę w geście triumfu, po pięknym powrocie, piłkę z linii bramowej wybił Mateusz Zasztowt. To trochę podłamało Żołnierzy. W 15 minucie meczu, po bezsensownym faulu Kamila Łysynkiewicza, Ursusy musieli grać do końca w osłabieniu. Za swój faul, zawodnik Ursusów ujrzał czerwony kartonik.

Wielu kibiców myślało, że to już koniec emocji w finale, i że Żołnierze łatwo wygrają to spotkanie. Jednak Ursusy wykazały się dużą odpornością psychiczną i cała sytuacja wyglądał tak, jakby to Żołnierze stracili zawodnika a nie Ursusy.

Do końca pierwszej połowy nie padła już żadna bramka. W drugiej połowie do huraganowych ataków rzucili się Żołnierze, ale popełnili ten sam błąd, co ich przeciwnicy w półfinale. Zamiast grać zespołowo podaniami, każdy z nich próbował sam strzelić bramkę. Dużo serca ma boisku zostawił Paweł Leszek. Zawodnik Żołnierzy dwoił się i troił. Był i w obronie i w ataku, jednak dobrze grający w obronie Ursusy nic sobie z tych ataków nie robili. Najpierw po indywidualnej akcji i strzale „z prezesa” Damian Awtuch podwyższył wynika na 2:0 dla Ursusów. Kilka minut później Marcin Dwulat ograł 3 zawodników Żołnierzy i umieścił piłkę w ich siatce. Do końca zostało 7 minut.

Pewni siebie zawodnicy Ursusów skutecznie przerywali akcje przeciwników. Na 5 minut przed końcem napastnik Żołnierzy, Mateusz Kudraj strzelił kontaktową bramkę na 1:3, ale niestety Żołnierzom zabrakło zgrania i skuteczności i nie pokonali już bramkarza Ursusów.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Ursusów, którzy mogli unieść w górę wymarzony puchar. Żołnierzom pozostał niesmak, ale i tak drugie miejsce jest ich wielkim sukcesem. Drużynom gratulujemy i dziękujemy za grę. Był to dobry mecz, który kibice zapamiętają na długo.