Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Pełne ręce roboty rolników i strażaków

2014-08-05 10:51:54 (ost. akt: 2014-08-05 11:03:33)
Spalone pole koło Klęczkowa

Spalone pole koło Klęczkowa

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dobra pogoda sprzyja rolnikom, którzy w spokoju mogą pracować przy żniwach. Zagrożenia pożarowe i wypadki przy pracach w polu przysparzają także pracy służbom ratowniczym. Tylko w poniedziałek strażacy z powiatu kętrzyńskiego interweniowali siedem razy.

Relację z pracowitej służby przekazał mł. bryg. Szymon Sapieha z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie:

- Pierwsze zgłoszenie, o godz. 13. 15 aż zmroziło w nas krew. Wynikało z niego, że na polu w okolicach miejscowości Dębiany operator maszyny rolniczej został wciągnięty przez taśmę rolującą słomę. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego potrzebował naszego sprzętu i naszej pomocy. Do zdarzenia wyjechały wozy strażackie z kętrzyńskiej Komendy.

Gdy dotarliśmy na miejsce poszkodowany mężczyzna był już na zewnątrz maszyny rolniczej i miał zaopatrywane liczne obrażenia prawej ręki i pleców. Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy przy poszkodowanym, po którego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy przygotowali miejsce lądowania śmigłowca i zabezpieczali Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie zasad bhp przy obsłudze sprzętu rolniczego. Sprawę bada kętrzyńska Policja.

O godz. 15. 25 strażacy z Kętrzyna i ochotnicy ze Srokowa wyjechali do pożaru pszenicy w miejscowości Księży Dwór w gminie Srokowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się ściernisko oraz częściowo pole pszenicy . Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody. Pożar ugaszono . Na tym działania zakończono. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być zatarcie się łożyska w rozdrabniaczu

O godz. 15. 49 strażacy ochotnicy z Drogosz i Barcian gasili pożar słomy pokombajnowej i i pozostałości roślinnych w miejscowości Radosze. Strażacy podali dwa prądy wody i ugasili pożar.

O godz. 20. 41 strażacy z OSP Drogosze usunęli gniazda agresywnych szerszeni, które atakowały i żądliły mieszkańców jednego z budynków mieszkalnych.

O godz. 20. 32 ochotnicy ze Srokowo zostali wysłani przez strażaków dyżurnych z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Olsztynie do pomocy węgorzewskim strażakom w miejscowości Karłowo, gdzie mężczyzna został przygnieciony przez przyczepę rolniczą.

O godz. 20. 50 strażacy ochotnicy ze Srokowa ugasili pożar krzaków i pnia drzewa w miejscowości Księży Dwór.

W nocy o 2. 34 strażacy ochotnicy z Barcian usunęli konar drzewa, który tarasował ruch na drodze w Barcianach. Przy pomocy pił strażacy pocięli konary i gałęzie i udrożnili ruch
- przekazał mł. bryg. Szymon Sapieha.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages