4. kolejka WLPN: rywalizacja nabiera rumieńców. Zobacz zdjęcia!

2014-08-01 13:20:39(ost. akt: 2014-08-01 13:40:24)
W Wakacyjnej Lidze Piłki Nożnej są emocje, bramki i dobra zabawa.

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej padły 23 bramki. Dwa mecze zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami, a w jednym meczu padł remis. Te wyniki spowodowały, że w ostatniej kolejce cztery zespoły będą walczyły o trzy wolne miejsca premiowane grą w półfinałach.
Walki było dużo o czym świadczy 8 żółtych i jedna czerwona kartka. Do walki o tytuł Króla Strzelców dołączył Marcin Dwulat, któremu brakuje 3 trafień do lidera tej klasyfikacji.

Orlik P – Żołnierze Wygnani (1:1)
Orlik P (Dejnarowicz Michał – 1)
Żołnierze Wygnani (Kudraj Mateusz -1)

W najbardziej zaciętym meczu tej kolejki padł remis. Zawodnicy Orlika P mogli sobie zapewnić drugie miejsce, niestety dobra postawa Żołnierzy spowodowała, że zespoły podzieliły się punktami. Zawodnicy Orlika mogli mówić o dużym szczęściu. Jedyną bramkę zdobyli pod dość kuriozalnej sytuacji. Obrońca Orlika P, Dejnarowicz Michał wybił piłkę ze swojego pola karnego, która była na tyle mocno uderzona i podkręcona, że skozłowała przed bramkarzem Żołnierzy i wpadła mu „za kołnierz”. W drugiej połowie każda ze stron miała szanse na strzelenie bramki. Udało się to Matuszowi Kudrajowi, który pięknie uderzył z rzutu wolnego. Bramkarz, nie miał najmniejszych szans. Przed zawodnikami Orlika trudne zadanie. W następnej kolejce spotkają się z liderami Ligi, Chrupkami. Żeby mieć pewność udziału w półfinałach powinni przynajmniej zremisować. Żołnierze muszą wygrać swój mecz z drużyna Kretesu, jeśli marzą o półfinałach. Każdy inny wynik spowoduje, że zakończa rundę zasadnicza na 5 miejscu.

Kretes – Ursusy (2:7)
Kretes (Nowakowski Szymon – 1, Nowakowski Kacper – 1)
Ursusy (Dwulat Marcin – 5, Awtuch Damian – 1, Zdankowski Sebastian – 1)

Drużyna Kretesu remisując to spotkanie zapewniłaby sobie grę w półfinałach. Niestety mimo dobrej postawy, zabrakło konsekwencji w obronie i skuteczności w ataku. Ursusy musieli wygrać ten mecz, by jeszcze liczyć się w Lidze. Świetna postaw Marcina Dwualata (5 bramek) i bramkarza – Mateusza Paplińskiego (obronił karnego i 4 sytuacje sam n sam) sprawiły, że Ursusy dość łatwo ograły Kretes. W ostatniej kolejce Ursusy podejmą Dzikuny, które jeszcze nie wygrały w Lidze meczu. Kretes musi przynajmniej zremisować z Żołnierzami, inaczej będą walczyć z Dzikunami o 5 miejsce.

Chrupek Team – Dzikuny w rozsypce (11:1)
Chrupek Team (Szymański Dawid – 5, Swacha Łukasz – 3, Andrzejewski Mateusz – 2, Masiewicz Bartek – 1)
Dzikuny w rozsypce (Litwinowicz Adrian – 1)

Skazane na pożarcie Dzikuny, zaprezentowały się dość dobrze w tym meczu. Ustawili „autobus” w polu karnym, co spowodowało, że do przerwy stracili tylko 3 bramki. Niestety w drugiej połowie, podrażniona ambicja Chrupków dała znać o sobie. Praktycznie cała drużyna rzuciła się do ataku, zapominając niestety o obronie. Taką sytuacją wykorzystał Adrian Litwinowicz, który pięknym strzałem zdobył bramkę dla Dzikunów, ku wielkiej uciesze kibiców. Wśród Chrupków na pochwałę zasługuje obrońca, Dawid Szymański, który strzelił 5 bramek i skutecznie przerywał ataki Dzikunów. Dzięki strzelonym 3 bramkom, Łukasz Swacha z 14 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Chrupek Team już zapewnił sobie miejsce w półfinałach. W ostatnim meczu spotkają się z zawodnikami Orlika. Mamy nadzieję, że nie odpuszczą sobie tego meczu. Dzikuny powalczą o pierwszą wygraną z Ursusami, którzy będą walczyć do ostatniej minuty o możliwość gry w półfinałach.