II kolejka WLPN: Chrupki rządzą, z tyłu tłok

2014-07-18 11:24:30(ost. akt: 2014-07-18 11:36:11)

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

W 2. kolejce WLPN w trzech meczach padły aż 24 bramki, a na liście strzelców znajduje już się 22 zawodników. Zrobił się tłok zarówno w tabeli strzelców, jak i w tabeli ogólnej.
Pogoda i kibice dopisali. Na boisku była walka (nie zawsze fair – 4 żółte kartki). Kibice dopingowali swoich faworytów, co w przypadku okrzyków zachwytu płci pięknej, dodawało skrzydeł zawodnikom.

WYNIKI:

Dzikuny w rozsypce – Żołnierze wygnani (1:12)
Dzikuny w rozsypce (Gaszczyński Paweł – 1)
Żołnierze wygnani (Kudraj Mateusz – 6, Sosnowski Paweł – 3, Kozłowski Mateusz – 3)

Dzikuny podeszły do meczu z postanowieniem, że ich gra będzie wyglądała lepiej, niż w poprzednim spotkaniu. Po części im się to udało. Mieli fragmenty dobrej gry, lecz niestety znowu błędy i nieporozumienia w obronie spowodowały, że w pierwszej części spotkania Żołnierze strzelili im 8 bramek. W drugiej połowie Dzikuny zaczęły dobrze bronić i konstruować ataki na bramkę przeciwnika. Sami stracili 3 bramki, strzelając jedną. Oby tak dalej Dzikuny – w następnym meczu będzie lepiej. Żołnierzom gratulujemy pierwszej wygranej w lidze.

Chrupek Team – Ursusy (7:1)
Chrupek Team (Szydłowski Grzegorz – 3, Swacha Łukasz – 2, Szymański Dawid – 1, Sękielewski Damian – 1)
Ursusy (Awtuch Damian – 1)

Chrupek Team pokazał kto rządzi w lidze. Chrupki kontrolowali przebieg spotkania, dobrze broniąc i skutecznie atakując. Dzięki dwóm strzelonym bramkom, Swacha Łukasz wyszedł na czoło w klasyfikacji strzelców. Ursusy musza popracować nad skutecznością, która nie była ich domeną w tym spotkaniu. Mimo świetnych okazji nie potrafili pokonać bramkarza Chrupków lub nie trafiali w światło bramki. Chrupki są na czele tabeli (gratulujemy!), a Ursusy muszą udowodnić swoją klasę w następnych spotkaniach.

Kretes – Orlik P (2:1)
Kretes (Pawlik Bartosz – 1, Nowakowski Szymon – 1)
Orlik P (Błażuk Alan – 1)

W najbardziej wyrównanym meczu kolejki Kretes pokonał Orlika P 2:1. W pierwszej połowie Kretes dobrze bronił i skutecznie atakował, co dało im dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie zawodnicy Orlika P, zmotywowani przez trenera, zaczęli dobrze bronić i z coraz większą zaciekłością atakować bramkę Kretesu. Mimo dogodnych sytuacji strzelili tylko jedną bramkę. Kretesowi gratulujemy konsekwencji w obronie, a zawodnikom Orlika P, radzimy grać bardziej zespołowo, bo nie zawsze indywidualne akcje to dobre rozwiązanie.