WLPN: "Chrupki" na czele po 1. kolejce

2014-07-11 09:58:41(ost. akt: 2014-07-17 13:45:50)
Pierwsza kolejka Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej za nami.

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

W pierwszej kolejce Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej padło dużo bramek. Zawodnicy poszczególnych zespołów poznawali możliwości rywali, a przy okazji sprawdzali swoje możliwości. Po trzech meczach można nieśmiało wytypować faworytów do walki o medale. Ale jak to mówi klasyk „dopóki połka w grze”…
WYNIKI:

Kretes – Chrupek Team (2:10)

Kretes (Nowakowski Szymon – 1, Pawlik Bartosz – 1)
Chrupek Team (Swacha Łukasz – 5, Sękielewski Damian – 3, Andrzejewski Mateusz – 2)

Drużyna Kretes przez pierwsze 5 minut grała jak równy z równym. W dalszej części meczu dominowali zawodnicy Chrupek Team, którzy przez kibiców są typowani na faworytów Ligi. Na pochwałę zasługuje bramkarz Kretesu. Tylko dzięki jego interwencjom wynik nie zatrzymał się na 20 :)

Dzikuny w rozsypce – Orlik P (2:10)

Dzikuny w rozsypce (Litwinowicz Patryk – 1, Gaszczyński Robert – 1)
Orlik P (Piotrowicz Dominik – 4, Cieślak Maks – 2, Cichecki Dariusz – 2, Pusio Michał – 1)

Zawodnicy z „poznańskiego Orlika” pokazali jak powinno grać się z kontry. Wyczekiwali na swojej połowie i skutecznymi atakami wykończyli drużynę Dzikunów. Dzikuny za bardzo dali ponieść się emocjom, co skutkowało stratami i nieporozumieniami w linii obrony. Mamy nadzieję, że Dzikuny poukładają swoją grę, a Orlikowi P życzymy kolejnego udanego meczu.

Ursusy – Żołnierze Wygnani (9:2)

Ursusy (Dwulat Marcin – 6, Zasztowt Mateusz – 2, Popliński Mateusz – 1)
Żołnierze Wygnani (Sosnowski Paweł – 2)

Żołnierze wyszli na boisko w mocno rezerwowym składzie, co skrzętnie wykorzystali Ursusy. Mimo ambitnej walki, Żołnierze tracili bramkę za bramką, a to za sprawą Marcina Dwulata, który raz za razem bombardował ich bramkę. Ursusy po takim zwycięstwie czują moc. Mamy nadzieję, że Żołnierze w swoim podstawowym składzie, podniosą się po porażce i pokażą w następnym meczu jak się gra w piłkę.