Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Północna Liga Regionalna finiszuje

2014-04-25 12:39:16 (ost. akt: 2014-04-25 12:42:35)
Od góry : Jarosław Wikira ( trener ) , Aniela Żukowska , Tomasz Kosior ,Erwina Heimann , Krzysztof Targoński ( trener)
rząd dolny : Aleksandra Jakubiuk ,Nikola Serwin , Dominik Koprowski , Helena Kosior , Bartosz Waszkiewicz , Szymon Pupel.

Od góry : Jarosław Wikira ( trener ) , Aniela Żukowska , Tomasz Kosior ,Erwina Heimann , Krzysztof Targoński ( trener) rząd dolny : Aleksandra Jakubiuk ,Nikola Serwin , Dominik Koprowski , Helena Kosior , Bartosz Waszkiewicz , Szymon Pupel.

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Sezon ligowy zakończyli najmłodsi kętrzyńscy tenisiści stołowi. Po raz pierwszy wystartowali w amatorskiej Północnej Lidze Regionalnej im. Pietrołaja i nie byli najsłabsi. Ostatni mecz z faworyzowanym zespołem Czarnych Olecko pokazał, że w przyszłym roku może być tylko lepiej.

Jedenasto- i dwunastolatkowie stanowili trzon zespołu UKS Olimp Kętrzyn, który uczestniczył w Północnej Lidze Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja. Jarosław Wikira, trener kętrzynian podkreśla, że był to najmłodszy zespół całej ligi.

Mimo, że skład był młody i niedoświadczony udało się osiągnąć kilka wartościowych rezultatów.
- Duży sukces to chociażby remis w ostatnim meczu sezonu z Czarnymi Olecko. W składzie przeciwników grała trenerka Olecczan – Marzena Jasińska, która ma za sobą występy w I lidze kobiet – opowiada Wikira.
Mecz od początku był wyrównany i bardzo dramatyczny. Czarni wygrali pierwsze trzy mecze, bo swojej szansy nie wykorzystał dobrze grający Szymon Pupel. Jedenastolatek prowadził już w swoim meczu 2-0, by po dramatycznej koncówce przegrać 2-3. Pierwszy punkt dla Olimpu zdobyła Aniela Żukowska i zrobiło się 1-3. Później swoje gry wygrywali: Michał Jędrzejczak (2), Patrycja Jachimek (2), Aniela Żukowska i Szymon Pupel. Punkt dorzucił również jeden debel. Przed ostatnim pojedynkiem Olecczanie prowadzili 9-8. Do stołu podeszły: najlepsza młodziczka województwa Joanna Łuszczyńska i kętrzynianka Aniela Żukowska.
- Gdy było już 2-0 dla Łuszczyńskiej, zostawała tylko nadzieja – relacjonuje Jarosław Wikira. - Ale najlepsza kętrzyńska tenisistka odzyskała swój rytm i wyrównała stan pojedynku na 2-2.

O końcowym rezultacie rozstrzygał piąty set. Lepiej go zaczęła Łuszczyńska, która prowadziła już 8-4 (gra się do 11 zdobytych punktów).
- Wtedy nastąpiło kolejne odrodzenie Anieli, która pokazała charakter i ostatecznie pokonała „jedynkę” rankingu wojewódzkiego (13-11) - opowiada Wikira.
Dzięki temu Kętrzynianie zremisowali w całym meczu 9-9. W ciągu sezonu w barwach kętrzyńskiego sezonu wystąpili: Patrycja Jachimek (kapitan drużyny), Aniela Żukowska, Julia Archacka, Ola Jakubiuk, Michał Jędrzejczak, Szymon Pupel.

wyniki:
CZARNI Olecko – UKS OLIMP Kętrzyn 9-9
Punkty dla ,,Olimpu” zdobyli: Aniela Żukowska – 3; Michał Jędrzejczak – 2,5; Patrycja Jachimek – 2; Szymon Pupel - 1,5
UŻKS SPINAKER Węgorzewo - LUKS ABC ŻAK Pisanica 10:0 vo, OSP GROM Lenarty - UKS ORŁY Gawliki Wielkie 4:10, UKS RATUSZ Giżycko - OMET Srokowo 10:4

TABELA:
1.UKS Ratusz Giżycko 28:0 140:38
2.UKS Jantar Gołdap 26:2 135:50
3.Omet Srokowo 18:10 115:77
4.UŻKS Spinaker Węgorzewo 16:12 96:78
5.LUKS ABC ŻAK Pisanica 14:14 89:81
6.UKS Orły Gawliki Wielkie 12:18 104:105
7.OSP Grom Lenarty 8:22 66:127
8.UKS Olimp Kętrzyn II 3:25 41:132
9.Czarni Olecko 3:25 39:137

Jarosław ŻukowskiPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages