środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Multimedaliści z Kętrzyna

2014-02-26 14:52:02 (ost. akt: 2014-02-26 15:52:13)

Autor zdjęcia: SOSW Kętrzyn

19 lutego 2014r. w Olsztyńskiej Szkole Wyższej w Olsztynie odbył się X Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Gimnastyce Sportowej. Celem imprezy były: popularyzacja gimnastyki jako sportu dla osób z nieprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych i integracja ze społecznością lokalną, podsumowanie efektów szkoleniowych w regionie warmińsko-mazurskim i wyłonienie reprezentacji Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych na Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Polska w Bydgoszczy.

Zawody miały uroczysty przebieg zgodnie z ceremoniałem Special Olympics z odegraniem hymnu, wciągnięciem na maszt flagi Olimpiad Specjalnych i przysięgą złożoną przez jednego z zawodników.
Otwarcia dokonała p. Anna Wasilewska, Dyrektor Departamentu Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, była wieloletnia Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych Polska.
Zawody odbywały się zgodnie z oficjalnymi przepisami sportowymi gimnastyki sportowej - obowiązywały układy gimnastyczne i muzyka do ćwiczeń wolnych kobiet.

W zawodach brało udział 60 zawodników z 8 ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa. Zawodnicy byli podzieleni na grupy 6-osobowe z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu sprawności.
Nasz ośrodek reprezentowało 8 wychowanków w konkurencjach: ćwiczenia wolne kobiet i mężczyzn, skok przez skrzynię kobiet i mężczyzn, równoważnia kobiet.

Łącznie zdobyliśmy 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.
Zawodnicy na co dzień trenują w klubie „Herkules” Olimpiad Specjalnych Polska działającej przy SOSW w Kętrzynie pod opieką p. Małgorzaty Targońskiej, Joanny Lisowskiej i Ewy Lipki.

Paulina Kisiel – 3 złote medale
Agnieszka Galanek – 1 złoty, 2 srebrne medale
Ewa Domańska – 1 złoty, 2 brązowe medale
Kasia Zakrzewska – 2 brązowe medale
Dominika Jastrzębska - 1 srebrny i IV msc
Artur Mikowski – 1 złoty, 1 srebrny medal
Sebastian Gniedziejko – 2 srebrne medale
Przemek Muczko – 1 brązowy i V msc.

Ewa LipkaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lila #1335760 | 83.9.*.* 26 lut 2014 17:11

    Pozdrawiamy serdecznie medalistki i kadrę z SOSW w Kętrzynie i gratulujemy sportowych osiągnięć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages