Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Sąsiedzi mu dokuczają. Postawił szlaban i odciął ich od świata

2013-07-23 19:24:12 (ost. akt: 2013-07-23 19:37:16)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Szlabany, które stanęły na drodze między Sławkowem a Wólką Sławkowską odcięły częściowo mieszkańców od pól. Wszystkiemu winien właściciel gospodarstwa, który uważa, że droga leży na jego prywatnym gruncie.

Chodzi o drogę powiatową, która łączy Sławkowo z Wólką Sławkowską. Mieszkańcy i rolnicy korzystali z niej przez dziesiątki lat. Do lipca.

Na początku miesiąca właściciel jednego z gospodarstw w Sławkowie postawił na drodze dwa szlabany. W okolicy zawrzało.

— Droga przebiegała tamtędy pewnie od czasów przedwojennych. Agencja rolna sprzedała gospodarstwo i prywatny właściciel postawił na swoim terenie szlabany. Ponieważ uważam, że zablokowano drogę publiczną, zrobiłem to, co powinienem, czyli zawiadomiłem prokuraturę i policję — mówi Tadeusz Mordasiewicz, starosta kętrzyński.

— Gospodarz skonfliktował się z mieszkańcami. Twierdził, że mu dokuczają, robią przykrości. I on pewnie w formie odwetu zamknął drogę — dodaje. — Wciąż prowadzimy postępowanie ugodowe. Zaproponowaliśmy rekompensatę, że obok oddamy swoją ziemię, a on odda nam swój kawałek. I sprawa będzie załatwiona. Gospodarz idzie jednak w zaparte. Powiedział, że to jego święte prawo.

Wygląda na to, że przez lata status drogi nie był uregulowany. Jej stan faktyczny był odmienny od prawnego. A na tym najbardziej cierpią teraz mieszkańcy.

rb

Więcej na ten temat przeczytasz w środowym wydaniu "Gazet Olsztyńskiej". Aktualny numer naszego dziennika możesz także kupić tutaj: www.kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ONAMaZawszeRacje #1241501 | 195.136.*.* 10 lis 2013 20:30

  Skoro droga leży na jego to może robić na niej to, co mu się żywnie podoba!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lila #1157165 | 30 lip 2013 22:27

  Główno prawda. Jeszcze odpowie za te kłamstwa kto ma mu dokuczać wymyśli sobie wszystko bo ludzie nie dali mu zablokować innej drogi. A to jak odnosi się do pracowników to szok uważa się za lepszego od innych. On lubi poniżać ludzi i ich gnębić. A zreszta tam mieszkają sama staruszki a dwoje ok 5 dzieci to może te dzieci wypuściły mu krowy i rąbneły ciągnik. Kłamca i tyle teraz niewie co wymyśleć to oczernia ludzi a dlaczego ucieka od tych ludzi i niechce pogadać. Nawet karetki nie wpuścił do duszącego sie człowieka. A w niedziele kościółka rączki składa i się modli.I nie oczerniajcie ludzi których nie znacie. A drwale też podobno mu kradli bo przejerzdzaja tamtendy do lasu. Niech lepiej zajmie się tą gnojowica co wycieka na dragę a nie ludzi gnębi bo jemu to frajde sprawia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie potrafi? #1153403 | 83.24.*.* 26 lip 2013 15:08

  Starosta niech popatrzy na mapę dróg powiatowych. Może zorientuje się, że niektóre odcinki tych dróg znajdują się na prywatnych terenach. Jeżeli nie potrafi tego uporządkować to powinien natychmiast podać się do dymisji. Dbanie o drogi powiatowe to jego podstawowy obowiązek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. luuu #1152833 | 89.228.*.* 25 lip 2013 23:04

   ludzie mają problem dojechac do domów a dla was to śmieszne .

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. brawo #1152682 | 83.11.*.* 25 lip 2013 20:08

   jeżeli ktoś jeździłby przez wasze podwórko, to co byście powiedzieli?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (60)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages