Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Śpiewali po angielsku

2013-05-29 10:12:30 (ost. akt: 2013-05-29 10:16:25)

Autor zdjęcia: Dariusz Raczuk

Mury Gimnazjum Gminnego w Karolewie już po raz piąty gościły uczestników Festiwalu Piosenki Angielskiej. Festiwal ten to pomysł nauczycieli szkół biorących udział w ogólnopolskim programie nauki języka angielskiego „Youngster”, który jest realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan wraz z Nidzicką Fundacją Rozwoju „Nida”.

W tym roku organizatorem festiwalu był nauczyciel języka angielskiego pan Dariusz Raczuk. Imprezę zaszczycili swą obecnością: koordynator projektu „Youngster” p. Krzysztof Lipiński oraz reprezentantka Wydawnictwa Macmillan p. Anna Wysocka- Rokita.

Nowością tegorocznego festiwalu było to, że całość konkursu, wraz z oprawą plastycznąa sprawami organizacyjnymi, wystawą fotograficzną, informacjami do prasy lokalnej i do strony internetowej Gminy Kętrzyn przygotowali uczniowie kl. III b wraz z wychowawcą w ramach projektu edukacyjnego.

Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: soliści i duety z sześciu gimnazjów województwa warmińsko-mazurskiego. Jury przyznało następujące nagrody:
- w kategorii solistów:

I miejsce i wyróżnienie za poprawność językową wykonywanego utworu otrzymał Janusz Nosek z Publicznego Gimnazjum w Warpunach,
II miejsce Alicja Krzywicka z Gimnazjum Gminnego w Karolewie,
III miejsce Małgorzata Koziatek z Zespołu Szkół w Drogoszach,
wyróżnienie specjalne- Dominika Siwek z Gimnazjum Gminnego w Karolewie;

- w kategorii duetów:
I miejsce zajeły uczennice z Zespołu Szkół w Barcianach.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia. Specjalne podziękowania należą się tegorocznym sponsorom imprezy:
- Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Wsi Polskiej,
- Wydawnictwu Macmillan,
- Studiu Reklamy”Parabola”.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, gościom i jury gospodarze przygotowali słodki poczęstunek. Na zakończenie padły słowa: „Do zobaczenia za rok”.

Dariusz Raczuk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages