Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wyrabiają orientację przestrzenną

2013-04-16 10:11:14 (ost. akt: 2013-04-16 10:14:59)
Ten sport walki uczy koncentracji i samodyscypliny.

Ten sport walki uczy koncentracji i samodyscypliny.

Autor zdjęcia: Marlena Szypulska

W ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu - popularyzacja zapasów wśród młodzieży szkolnej" Gmina Kętrzyn przekazała Ludowemu Klubowi Sportowemu "Orzeł" Karolewo 4 tysiące złotych.

I to nie pierwsza tego typu pomoc. Wcześniej wójt zakupił trykoty dla całej sekcji, a rok później wyłożył pieniądze na stroje dresowe.

Zajęcia odbywają się w odremontowanej sali gimnastycznej "Olimpia" w Karolewie, na profesjonalnych matach, zakupionych dzięki zaangażowaniu dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego - Ryszarda Kawczyńskiego.
— Zapasy opierają się na różnorodnej i skomplikowanej technice — mówi Krzysztof Kania, trener.

— Oprócz tego wyrabiają orientację przestrzenną, która jest niezbędna w toku walki. Zawodnik musi wiedzieć jak podejść do przeciwnika, jak go uchwycić i jak rzucić aby rzut był efektowny i kończący walkę. Zapasy stawiają przed ćwiczącym wszechstronne wymagania.

Cechy motoryczne jak szybkość, zwinność, gibkość, koordynacja, a w późniejszym okresie treningu siła i wytrzymałość, te muszą być poparte 
inteligencją, która pomoże w obraniu odpowiedniej strategii w czasie walki. Badanie mówią o katastrofalnym stanie zdrowia fizycznego wśród dzieci i młodzieży. Dzieci biegają na piętach, nie mają prawidłowej postawy i nie są w stanie wykonywać podstawowych ćwiczeń fizycznych. Nie mówiąc już o rywalizacji sportowej, która uczy współpracy z rówieśnikami.Ten sport walki uczy koncentracji i samodyscypliny. Na zajęciach w Karolewie dzieci zaczynają od zabaw sportowych, ćwiczeń ogólnosprawnościowych aż po zwinnościowo - koordynacyjne. 
Wszyscy wiemy, że brak aktywności fizycznej, przesiadywanie na ośmiu, dziewięciu dziennie lekcjach, potem w domu przed komputerem powoduje zmęczenie, ociężałość i osowiałość u dziecka. 


— Można tego uniknąć — przekonuje trener.

W treningach mogą wziąć udział dzieci (chłopcy i dziewczynki) w wieku od 8 do 16 lat - zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. od 17 do 19 i piątki w godz. 15.30 do 17. Grupa starsza (chłopcy i dziewczęta) w wieku od 16 do 20 lat spotyka się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 17 do 19.

Zajęcia są nieodpłatne. Odbywają się w Karolewie w sali sportowej "Olimpia". Zajęcia prowadzi pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor zapasów Krzysztof Kania.
Marlena Szypulska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zawiedziony_wyborca #1058652 | 88.220.*.* 17 kwi 2013 22:20

  Mieszkańcy gminy Korsze i innych gmin powiatu kętrzyńskiego. Okażcie mądrość w nadchodzących wyborach. Nie głosujcie na powiatowe listy Platformy Obywatelskiej i Platformy Porozumienia. Nie głosujcie też na lewicową listę Zbigniewa Nowaka. Ci teraz rządzą. Głosujcie na kogokolwiek. Będzie parę innych list. Nie głosujcie na wymienionych powyżej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ... #1058433 | 89.228.*.* 17 kwi 2013 19:17

   Zawiedziony! Płyta ci się zacięła, czy czkawki przedwyborczej już dostajesz. W tym artykule chyba ważne jest to, jaka jest alternatywa dla czasu spędzonego przez dzieci i młodzież przy komputerze. Chyba trzebaby znaleźć twoje IP, żeby przekonać się kto jest tak żądny władzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zawiedziony_wyborca #1058179 | 88.220.*.* 17 kwi 2013 14:32

   Mieszkańcy gminy Korsze i innych gmin powiatu kętrzyńskiego. Okażcie mądrość w nadchodzących wyborach. Nie głosujcie na powiatowe listy Platformy Obywatelskiej i Platformy Porozumienia. Nie głosujcie też na lewicową listę Zbigniewa Nowaka. Ci teraz rządzą. Głosujcie na kogokolwiek. Będzie parę innych list. Nie głosujcie na wymienionych powyżej.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wesołek #1057924 | 213.77.*.* 17 kwi 2013 10:22

    Zajebista sprawa, trzeba pokazywac młodym, że sa alternatywy dla stania pod blokiem i internetu!Własnie po przez sport mozna się z takiej dziury jak Kętrzyn wyrwac!Szacunek za chęci i zaangażowanie dla trenerów!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Kryśka #1057197 | 89.228.*.* 16 kwi 2013 18:06

    Zawiedziony, bo co... nie załatwili nikomu z rodziny pracy, czy nie zrobili drogi dojazdowej pod bramę domu. I znowu klepanie anonimowo i bicie piany przedwyborczej. Jeśli twierdzisz, że się zawiodłeś, to miej odwagę podpisać się i powiedzieć dlaczego się zawiodłeś

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages