Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pracowity semestr miłośników brył z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie

2013-03-11 12:42:32 (ost. akt: 2013-03-11 12:51:27)

Poprzednio prezentowaliśmy szczegóły pracy młodych chemików. Teraz chcemy przedstawić przebieg i efekty działań uczestników Akademii Uczniowskiej z matematyki.

Program Akademia uczniowska, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, rozpoczął się w 2009 roku i będzie trwał do 2015 roku. W sumie obejmie ponad 37 000 uczniów z 300 gimnazjów pięciu województw naszego kraju. Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie biorą w nim udział od samego początku.

W poprzednim półroczu szkolnym 12 uczniów klasy 3 F zaangażowało się w pracę Akademii Uczniowskiej z matematyki. Ich celem, w ramach projektu „Bryły wokół nas”, było wykonanie prezentacji multimedialnych oraz makiet wybranych ostródzkich budowli. Pod czujnym okiem opiekuna, pani Beaty Bielawskiej, uczniowie podzielili się na trzy grupy.

Grupa pierwsza za swój cel obrała ostródzkie molo. Przy wykonywaniu makiety kłopotliwe okazało się dobieranie odpowiedniej skali oraz montaż z pozoru nieskomplikowanego dachu. Grupa druga postanowiła zbudować model amfiteatru. Tutaj również problemem okazała się skala oraz topiący się w czasie malowania sprayem styropian.

Grupa trzecia zajęła się naszym zabytkowym zamkiem. Uczniowie szybko przekonali się jak wielkiej precyzji wymaga dokładne odwzorowanie dachu. Wszystkie grupy pomyślnie pokonały piętrzące się momentami trudności, a efekty ich pracy mogła podziwiać cała społeczność szkolna.

Zorganizowana została uroczysta prezentacja wszystkich modeli oraz wykonanych w ramach Akademii Uczniowskiej prezentacji multimedialnych dotyczących tematu ”Bryły wokół nas”. Gościem honorowym była Anna Czarnowska, dyrektor naszego gimnazjum.

Wyniki pracy były także prezentowane rodzicom uczniów naszej szkoły, w trakcie marcowego zebrania rodzicielskiego. Uczestnicy projektu twierdzą, że każdy model budowli po ukończeniu wygląda nawet lepiej od swojego pierwowzoru oraz że mimo pośpiechu, problemów i początkowych opóźnień projekt poprowadzony przez panią Bielawską wiele ich nauczył.
Źródło: Gimnazjum nr 2.

Zobacz: Pracowity semestr miłośników kwasów i zasad

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu ostroda.wm.pl. lub poczty e-mail: ostroda@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages